Ciele mítingov ako ich nepoznáme

12. decembra 2023, lubomir1949, Nezaradené

Pokračuje „ zneužívanie obyvateľstva „ alebo jeho aktivizácia , v záujme svojich politických  cieľov nielen na námestiach ? . kto bude zbierať úrodu ?

Kto a ako organizuje vystúpenia obyvateľstva a prečo ?

Masové  mítingy a demonštrácie, ktoré organizujú prívrženci opozície po voľbách, podľa výsledkov ktoré  opozícia prehrala. V takomto prípade porazená strana tvrdí, že opatrenia novej vlády sú nedemokratické . Výsledkom týchto masových  protestov je buď nátlak na novú vládu  s cieľom podrývanie novej moci. Alebo diskreditácia cieľov novej vlády pred obyvateľstvom .  Cieľ je zrejmý – aby sa  prívrženci opozície opäť dostali k moci. Využívajú aj oprávnené požiadavky obyvateľstva a ich požiadavky na odstránenie nedostatkov , ale pre svoje ciele. Pred obyvateľstvom sú však zahmlené všeobecnými požiadavkami .

Protesty  prebiehajú zdanlivo proti opatreniam  za značného skandovania protikorupčných, proti porušovaniu práva,  a radikálno-demokratických hesiel. Kľúčovou v našom prípade je presadiť svoje ciele .  (tých, „ktorí sa zišli na ulici“), ktorí bojujú o moc proti tým, ktorí ju riadia alebo s ňou manipulujú. Ich ciele nie sú známe pre obyvateľstvo sú zakrývané.

Do protestov  sú zapájaní organizovane predstavitelia  „  demokracie „ a prebieha zneužívanie mládeže a obyvateľstva nespokojného so všetkým.  Dochádza k  postupnému formovaniu organizačných štruktúr opozície. Sú zapájaní bývalí skrachovaní politici taký ako Dzurinda spolu signatár humanitárneho bombardovania Juhoslávie a  spol .  a neuspokojení predstavitelia  elementov bažiacich po uznaní a moci . Ale sú tam aj takí, čo nenávidia moc, ktorá sa zakrýva heslami boja proti nedostatkom.

Najdôležitejšiu úlohu v úspechu  protestov by mala byť je jednota  opozície. Tá tu nie je a nemá konkrétny program, operuje s kozmetickými opatreniami a populistickými  heslami , pre zhromaždených . V pozadí je aj zahraničie, ktorému vadí nový program Vlády SR kde nie je miesto pre nadnárodné monopoly a ďalšie okrádanie Slovenska . Tam je hlavná pointa protestov .

Je tu ale aj nový prvok – koordinácia so zahraničím s predstaviteľmi opozície u susedov v súvislosti s problémami s vojenským konfliktom na Ukrajine a na Blízkom Východe .