Čo na mítingov dneška nepočujete

12. decembra 2023, lubomir1949, Nezaradené

Akékoľvek vonkajšie zasahovanie alebo provokáciu zameranú na vyvolanie nepokojov na Slovensku je nielen zrada  ale trestný čin, je to aj agresia .Všetci pamätáme a musíme pamätať na ponaučenia z roku 1989 – chceli sme slobodu , lebo len slobodní ľudia, ktorí chápu svoju zodpovednosť  voči súčasným a budúcim generáciám, sú jediným zdrojom moci, suverénnou mocou, ktorá je povolaná slúžiť všetkým ľuďom, celému národu .

Neslúžiť  niejakej  súkromnej, nadnárodnej  triede, zbohatlíkov, a už vôbec nie zahraničným,  t.j. cudzím  záujmom tak ako to organizuje Progresívne Slovensko spolu s Lipšicom  chodí žalovať do skrachovaného Bruselu, ( ako ho charakterizoval Orbán nedávno  ), lebo nič iné nedokáže.

Postaviť sa otvorene a navrhnúť konštruktívne riešenia v prospech národa .  na to sú neschpní ako absolventi z pomocnej triedy – bez praxe.

Mimochodom Informácia, že Daniel Lipšic, ktorý bol odsúdený za prečin usmrtenia chodca na priechode v prekročenej rýchlosti, pracuje na jednom  z najvyšších postov v justícii, verejnosť vyvádza z miery. Bolo by to po prvýkrát v dejinách SR, kedy by post najvyššieho predstaviteľa prokuratúry obsadila osoba, ktorý je aktuálne morálne nepotrestaný alebo len mierne  ? .

Naším cieľom , poctivého  občana , je spravodlivosť  a nie boj za teplé miesta a nehorázne zisky z podvodov. Znamená to predovšetkým aby predstaviteľ  parlamentu a ľudia vo Vláde, vo verejnej správe  bojovali hlavne za dôstojné životné podmienky, moderné kultúrne, zdravotné a športové zariadenia vo všetkých regiónoch Slovenska .  To znamená aby obyvateľstvo malo  kvalifikovanú, dobre platenú prácu . Aby sa cenila  spoločenská prestíž pracovníka, inžiniera, učiteľa, lekára, umelca, kultúrnej osobnosti, podnikateľa, každého svedomitého špecialistu, remeselníka.

To na mítingov nepočujete.

Aby navrhovali úlohy a opatrenia ako zdolať ekonomickú krízu – na to nemajú .  Pre nás je podstatné aby sme mali  rovnaké, široké príležitosti na vzdelávanie, štart do života a sebarealizáciu pre mladých ľudí.

To na mítingov nepočujete.