Založ si blog

Súčasné tendencie, ktoré nás ohrozujú II. ( pokračovanie )

V Čechách sa ide znižovať deficit samozrejme na úkor obyvateľstva na Slovensku  nás to tak isto postihne. Znížiť deficit o 94 miliárd českých korún, čo je asi 1,2 percenta hrubého domáceho produktu Dlh verejnej správy na Slovensku dosiahol 61 miliárd eur, čo bolo nad úrovňou 63 % HDP.

Znížiť deficit o 94 miliárd českých korún, čo je asi 1,2 percenta hrubého domáceho produktu. V balíčku sú rôzne opatrenia typu zvýšenia DPH, dane z nehnuteľností, dane z príjmov právnických osôb (z devätnásť na dvadsaťjeden percent), dane z liehu a tabaku, zastropovanie daňových benefitov, zvýšenie minimálneho poistného pre samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), zvýšenie ceny diaľničnej známky či zníženie dotácií podnikom. Znižovanie financií pre samosprávu , financovanie tých povinností ktoré štát samospráve t.j. obciam a mestám  odovzdal .

Slovensko je zadlžené ako ešte nikdy. Vláda vlani hospodárila s deficitom takmer cca 6 miliárd eur.

Verejná správa v roku 2022 hospodárila s deficitom takmer 6, 02 miliárd eur, čo predstavovalo hodnotu 6,15 % z hrubého domáceho produktu (HDP) Slovenskej republiky. Dlh verejnej správy dosiahol 61 miliárd eur, čo bolo nad úrovňou 63 % HDP. Vyplýva to zo Správy o deficite a dlhu SR, ktorú aktuálne zverejnil Štatistický úrad SR. V tomto roku 2023 je to znova o niečo viac.

Na druhej strane náklady na financovanie zbraní z titulu, že sme členmi NATO, tých zbraní ktoré sa používajú na bratro vražednú  vojnu na Ukrajine, vojnu na Blízkom Východe, a ďalšie konflikty, ktoré USA pripravuje Do kedy ?  Do kedy budeme financovať americké vojnové  a ekonomické záujmy .

Z toho vyplýva, že takzvaná spoločná obrana členov NATO  je v podstate krytie agresívnych  vojen, konfliktov a takzvaných revolúcií po celom svete. Kapitál hranice nepozná a bojuje pre svoju záchranu. Rusko tiež neúmerne navýšilo svoj  rozpočet na obranu proti agresivite Západu

Kapitalistické  ekonomiky sankciami voči Rusku, Číne  „ bohatnú „ na úkor životnej úrovne pracujúcich to  ale Svetová banka neuvádza . Neuvádzajú to ani pravicové médiá na Slovensku  .

Členstvom v NATO Slovensko otrocky  vstúpilo do „ kolektívneho plánovania síl,“  založeného na vysokých štandardoch použiteľnosti vojsk, tak aby Američania v prípade konfliktu nemuseli bojovať. Tak ako teraz na Ukrajine, tam hynú iní..

Povinný, alikvótne stanovený príspevok Slovenskej republiky do vojenského rozpočtu a programu bezpečnostných investícií NATO v roku 2004 predstavoval 97 mil. Sk; v ďalších rokoch tvoril  rádovo 170 mil. Sk, v závislosti od položiek schválených Alianciou. V tomto roku 2023 je to už  o pár miliónov, viac, tak potrebných napríklad  školstvo, zdravotníctvo , kultúru a šport . Ďalšie prostriedky si na základe národného rozhodnutia vyžiada zapojenie do jednotlivých projektov a agentúr Aliancie. Program bezpečnostných investícií (NSIP) otvára možnosť rozvoja prvkov slovenskej infraštruktúry, napríklad letiska Sliač, podľa potrieb kolektívnej obrany – tvrdia v NATO. Veľmi prepotrebná infraštruktúra čo na to poviete ? Pravda je však iná . Aby sa mohli žoldnieri cvičiť na našich letiskách. .

2 % HDP  SR  do financovania NATO

Na druhej strane môže prísť k veľmi výraznému navýšeniu našich platieb do  financovania NATO . Dokonca boli úvahy, že by to mohlo byť až o 100 percent.  Ale ak dnes ministerstvo obrany platí približne deväť miliónov ročne do spoločného financovania, tak to môže byť  aj okolo 15 miliónov. Nie je to overiteľné žiaľ.

Do blízkej budúcnosti  je pripravený  koncept, akým spôsobom dôjde k zvýšeniu spoločného financovania. Tieto financie do vojenského rozpočtu NATO  okrem okrádania Slovenska nadnárodnými kapitalistickými  západnými monopolmi a bankami – (ich výška je pre obyvateľstvo zatajovaná)  sú v podstate naše s Vami financie.  Kto za nás rozhoduje a kto s nimi nakladá ?

Aj neodôvodnené protizákonné  financie  formou zbraňových systémov , (dokonca sa už začalo aj ich výrobou v bývalých objektoch priemyselnej vojenskej infraštruktúry) , poskytované Ukrajine na bratrovražednú vojnu v záujme amerického kapitálu si raz niekto zodpovie – len aby nebolo neskoro .

Boj o moc , poslanci a politici versus obyvateľstvo SR

13.01.2024

Bol som na návšteve u suseda, ktorý mal v obývacej izbe bohatú knižnicu s širokým výberom kvalitnej literatúry a známych autorov. ( Veľmi sa mi páčila a hodila by sa k štúdiu a oddychu ). Knihy mal poukladané, vzorne, ale podľa veľkosti , farieb a odtieňov obálov „ poťahu „ kníh. Neskoršie som pochopil, že ich nikdy [...]

Ktoré darčeky na Vianoce sú v popredí pozornosti v rodinách dnes ?

23.12.2023

Ktoré darčeky na Vianoce sú v popredí pozornosti v rodinách dnes ? Projektor hviezdnej oblohy Kniha na poučenie Kempingový stan Automatický fotoaparát programové hry pre deti z histórie I. staroveku , II. novoveku III. , stredoveku IV. novoveku Herná klávesnica a myš Saunový set Inteligentný reproduktor Súprava lahôdok podľa vitamínových [...]

Príčiny – streľby v škole , prečo došlo k masovej streľbe a ako im zabrániť

21.12.2023

Podľa môjho názoru dôvodom výskytu streľby v na školách je „ normalizácia násilia „ v spoločnosti , ktoré sa môže stať spúšťačom takýchto tragédií, aká sa stala na Filozofickej fakulte v Prahe .Takáto a jej podobné situácie sú jedinečným ukazovateľom rastu nenávisti, konfliktov a agresie na rôznych úrovniach. Ale [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 22693x
Priemerná čítanosť článkov: 1335x

Autor blogu

Kategórie