Založ si blog

„Súčasné tendencie, ktoré nás ohrozujú“ I.

Pre tých , ktorí chcú argumentovať, počúvať a vymieňať si názory …  Pre stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí majú záujem a poznávanie pravdy

Základnou tendenciou spoločenského vývoja z hľadiska jeho bezpečnostného prostredia je prehlbovanie nestability, neurčitosti a nepredvídateľnosti  vývoja vo svete, ako dôsledok rastúceho počtu závislých  štátov od medzinárodného kapitálu a negatívneho vplyvu globálnych štruktúr vykorisťovania  s jeho  činiteľmi. Reakciou na túto tendenciu je rastúci protest pracujúcich  snaha medzinárodného ľavicového hnutia , spoločné hľadanie efektívnych , najmä  aktívnych  prostriedkov, ako týmto prejavom čeliť. Ako sa im brániť ako ich nedopostiť.

Je pred nami zaujímavá otázka :

„ Mať za každú cenu , alebo byť , –  existujem teda som? Aký vlastne som, kto som, akými vlastne sme ? Kto sme ? Čo si o tom myslíte ?

Premýšľajme o nás filozofia, kritika, prax, …

Ktoré ďalšie  tendencie existujú dnes , ktoré ovplyvňujú náš vývoj ?

Sú to :

  • narastajúca globalizácia, zasahujúca negatívne aj Slovensko a zvyšovanie počtu vnútroštátnych, medzinárodných  konfliktov, Ukrajina – Rusko
  • prehlbujúca sa bezpečnostná, politická aj ekonomická degradácia štátov, včítane našej krajiny
  • nekontrolované šírenie informačných a vojenských technológií,
  • nerovnomernosť vývoja regiónov, u nás na Slovensku zvlášť ,
  • nevyvážený demografický vývoj a migračné pohyby,
  •  nárast neznášanlivosti a nacionalizmu, neofašizmu , rast násilia, nadradenosti, namyslenosti, malomeštiactva  medzi nami  a už aj medzi  mladými  a deťmi
  • rast závislosti od životne dôležitých zdrojov obmedzenosť
  • zhoršovanie životného prostredia, ničenie zdrojov pitnej vody znečisťovanie vzduchu.

Zmenou systémov na kapitalistické v bývalých socialistických štátoch sa menia bezpečnostné hrozby a výzvy, na ktoré súčasný politický systém reaguje agresívne. Bezpečnosť obyvateľstva vo svete , v Európe  je neoddeliteľne spätá s medzinárodnou bezpečnosťou  ktorá je vystavená obdobným hrozbám vyvolanými  nezodpovednou politikou USA, a medzinárodným kapitalizmom .

Blížiaci sa krach – Úroky z federálneho dlhu USA sú aktuálne také obrovské, že spotrebúvajú 40% všetkých daňových príjmov.

Ak budú federálne financie pokračovať rovnako ako doteraz, delí nás len niekoľko rokov od času, kedy na financovanie štátneho dlhu budú potrebné všetky daňové príjmy.

Americká vláda  napríklad –  od svojich občanov zinkasuje 2,6 bilióna dolárov na daniach. Ročne však minie 4,6 bilióna dolárov, čo znamená, že funguje s ročným deficitom 2 bilióny dolárov. Toto je však stav ešte predtým, ako úroky zo štátneho dlhu začnú skutočne raketovo stúpať.

Ministerka financií USA Yellenová totiž mala možnosť zafixovať bilióny štátneho dlhu na 30 rokov s 2% úrokovou sadzbou, ale zámerne ho neustále udržiavala len na krátkodobej báze.

Úroky z amerického štátneho dlhu presiahnu 1 bilión dolárov ročne v priebehu budúceho roka a ako vidíte na grafe, o niekoľko rokov sa priblížia k 2 biliónom dolárov ročne. Vláda USA vtedy minie na platenie úrokov každý cent z daní, ktoré vyberú. To znamená, že už teraz tlačia masu nekrytých peňazí a zároveň si požičiavajú od zvyšku sveta, aby zaplatili úroky z existujúceho dlhu.

Zahraničné krajiny, najmä Čína a India, nielenže nenakupujú žiadne nové americké štátne dlhopisy, ale zbavujú sa štátnych dlhopisov, ktoré nakúpili v minulosti.

Keďže krajiny zoskupené v združení BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) sa vo svojich vzájomných obchodoch zámerne zbavujú amerického dolára, je len otázkou času, kedy sa hora dlhov zrúti ako epická lavína na nič netušiacu americkú verejnosť.

Perspektíva je jasne sformulovaná a zdokumentovaná .  Ak ju budete ignorovať , prehliadať, však niejako len bude, prebudíte sa jedného dňa, ktorý je veľmi blízko a  budete šokovaní a zdevastovaní.

Uvidíme , ako sa naše  domnelé papierové bohatstvo v okamihu vyparí ako smeti na ulici . (poznámka: ak padne dolár, padne aj euro). Teraz už viete, prečo sa americký prezident Joe Biden a jeho „ kolektív „ z vojensko priemyselného komplexu  organizujú vojnové  provokácie po celom svete proti tým krajinám, o ktorých vedia, že pripravujú zánik amerického dolára ako základu svetovej nadvlády USA.

Vládnu nám nadnárodné oligarchie   ktorí radšej všetko zničia, ako by stratili svoje bohatstvo, moc a kontrolu.

Najväčšou hrozbou, ktorá by mala potenciálne najvážnejšie následky pre ľudstvo , je možnosť získania a použitia zbraní hromadného ničenia a niektorých ich nosičov teroristickými skupinami, prípadne agresívnymi štátmi.

Terorizmus a zvlášť ten, ktorý bol a je podporovaný nespravodlivým kapitalistickým systémom  predstavuje pre svet  strategickú globálnu hrozbu. Využíva ideológie podporujúce rasovú, etnickú alebo náboženskú nenávisť, násilie a genocídu a snaží sa podkopať základné demokratické hodnoty spoločnosti, akými sú jej otvorenosť, sloboda jednotlivca, hodnota ľudského života a tolerancia.

V prípade ohrozenia medzinárodného kapitálu  štátmi, ktoré nesúhlasia s politikou USA ,sa sústredí na útoky proti ich  civilnému obyvateľstvu, ako aj na kritickú infraštruktúru štátu s cieľom spôsobiť masové obete, škody, vyvolať strach a pocit ohrozenia. Využíva scenáre organizovania tkzv. ľudových povstaní, farebných a národných revolúcií .  Na rýchle a nezvratné dosiahnutie svojich cieľov sa usiluje získať spojencov z radov zradcov a za peniaze bojujúcich žoldierov a deklasovaných živlov. Dodáva im zbrane a inštruktorov pre organizovanie kontrarevolúcií. Viaceré európske krajiny nesúhlasia a ostro protestujú proti takejto politike vedúcej ku konfliktom . Revolučné strany a hnutia protiimperialistickej politiky sú  považované za potenciálne ciele. USA diverzné centrá sú jednou zo základní ich pôsobenia.

Koniec I. časti. Pokračovanie na budúce

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

gangy, švédsko

Na podujatie švédskej Ľavicovej strany vtrhli útočníci, hlásia troch zranených

24.04.2024 23:24

Večerné podujatie v Štokholme malo byť o rastúcom fašizme vo Švédsku.

bombic

Británia rozhodla o vydaní extrémistu Bombica na Slovensko. Odkázal, že nikam nejde

24.04.2024 22:40

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, môže sa proti nemu odvolať.

ATACMS, vojna na Ukrajine

Kyjev už nasadil strely dlhého doletu ATACMS. Američania ich dodali tajne

24.04.2024 20:54

Zbrane prišli na Ukrajinu tento mesiac, oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí.

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28428x
Priemerná čítanosť článkov: 1354x

Autor blogu

Kategórie