Založ si blog

Súčasné tendencie, ktoré nás ohrozujú II. ( pokračovanie )

V Čechách sa ide znižovať deficit samozrejme na úkor obyvateľstva na Slovensku  nás to tak isto postihne. Znížiť deficit o 94 miliárd českých korún, čo je asi 1,2 percenta hrubého domáceho produktu Dlh verejnej správy na Slovensku dosiahol 61 miliárd eur, čo bolo nad úrovňou 63 % HDP.

Znížiť deficit o 94 miliárd českých korún, čo je asi 1,2 percenta hrubého domáceho produktu. V balíčku sú rôzne opatrenia typu zvýšenia DPH, dane z nehnuteľností, dane z príjmov právnických osôb (z devätnásť na dvadsaťjeden percent), dane z liehu a tabaku, zastropovanie daňových benefitov, zvýšenie minimálneho poistného pre samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), zvýšenie ceny diaľničnej známky či zníženie dotácií podnikom. Znižovanie financií pre samosprávu , financovanie tých povinností ktoré štát samospráve t.j. obciam a mestám  odovzdal .

Slovensko je zadlžené ako ešte nikdy. Vláda vlani hospodárila s deficitom takmer cca 6 miliárd eur.

Verejná správa v roku 2022 hospodárila s deficitom takmer 6, 02 miliárd eur, čo predstavovalo hodnotu 6,15 % z hrubého domáceho produktu (HDP) Slovenskej republiky. Dlh verejnej správy dosiahol 61 miliárd eur, čo bolo nad úrovňou 63 % HDP. Vyplýva to zo Správy o deficite a dlhu SR, ktorú aktuálne zverejnil Štatistický úrad SR. V tomto roku 2023 je to znova o niečo viac.

Na druhej strane náklady na financovanie zbraní z titulu, že sme členmi NATO, tých zbraní ktoré sa používajú na bratro vražednú  vojnu na Ukrajine, vojnu na Blízkom Východe, a ďalšie konflikty, ktoré USA pripravuje Do kedy ?  Do kedy budeme financovať americké vojnové  a ekonomické záujmy .

Z toho vyplýva, že takzvaná spoločná obrana členov NATO  je v podstate krytie agresívnych  vojen, konfliktov a takzvaných revolúcií po celom svete. Kapitál hranice nepozná a bojuje pre svoju záchranu. Rusko tiež neúmerne navýšilo svoj  rozpočet na obranu proti agresivite Západu

Kapitalistické  ekonomiky sankciami voči Rusku, Číne  „ bohatnú „ na úkor životnej úrovne pracujúcich to  ale Svetová banka neuvádza . Neuvádzajú to ani pravicové médiá na Slovensku  .

Členstvom v NATO Slovensko otrocky  vstúpilo do „ kolektívneho plánovania síl,“  založeného na vysokých štandardoch použiteľnosti vojsk, tak aby Američania v prípade konfliktu nemuseli bojovať. Tak ako teraz na Ukrajine, tam hynú iní..

Povinný, alikvótne stanovený príspevok Slovenskej republiky do vojenského rozpočtu a programu bezpečnostných investícií NATO v roku 2004 predstavoval 97 mil. Sk; v ďalších rokoch tvoril  rádovo 170 mil. Sk, v závislosti od položiek schválených Alianciou. V tomto roku 2023 je to už  o pár miliónov, viac, tak potrebných napríklad  školstvo, zdravotníctvo , kultúru a šport . Ďalšie prostriedky si na základe národného rozhodnutia vyžiada zapojenie do jednotlivých projektov a agentúr Aliancie. Program bezpečnostných investícií (NSIP) otvára možnosť rozvoja prvkov slovenskej infraštruktúry, napríklad letiska Sliač, podľa potrieb kolektívnej obrany – tvrdia v NATO. Veľmi prepotrebná infraštruktúra čo na to poviete ? Pravda je však iná . Aby sa mohli žoldnieri cvičiť na našich letiskách. .

2 % HDP  SR  do financovania NATO

Na druhej strane môže prísť k veľmi výraznému navýšeniu našich platieb do  financovania NATO . Dokonca boli úvahy, že by to mohlo byť až o 100 percent.  Ale ak dnes ministerstvo obrany platí približne deväť miliónov ročne do spoločného financovania, tak to môže byť  aj okolo 15 miliónov. Nie je to overiteľné žiaľ.

Do blízkej budúcnosti  je pripravený  koncept, akým spôsobom dôjde k zvýšeniu spoločného financovania. Tieto financie do vojenského rozpočtu NATO  okrem okrádania Slovenska nadnárodnými kapitalistickými  západnými monopolmi a bankami – (ich výška je pre obyvateľstvo zatajovaná)  sú v podstate naše s Vami financie.  Kto za nás rozhoduje a kto s nimi nakladá ?

Aj neodôvodnené protizákonné  financie  formou zbraňových systémov , (dokonca sa už začalo aj ich výrobou v bývalých objektoch priemyselnej vojenskej infraštruktúry) , poskytované Ukrajine na bratrovražednú vojnu v záujme amerického kapitálu si raz niekto zodpovie – len aby nebolo neskoro .

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

gangy, švédsko

Na podujatie švédskej Ľavicovej strany vtrhli útočníci, hlásia troch zranených

24.04.2024 23:24

Večerné podujatie v Štokholme malo byť o rastúcom fašizme vo Švédsku.

bombic

Británia rozhodla o vydaní extrémistu Bombica na Slovensko. Odkázal, že nikam nejde

24.04.2024 22:40

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, môže sa proti nemu odvolať.

ATACMS, vojna na Ukrajine

Kyjev už nasadil strely dlhého doletu ATACMS. Američania ich dodali tajne

24.04.2024 20:54

Zbrane prišli na Ukrajinu tento mesiac, oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí.

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28423x
Priemerná čítanosť článkov: 1353x

Autor blogu

Kategórie