Založ si blog

Čo robiť ak sa Vaše dieťa stratí a nie je doma v obvyklý čas

Čo robiť, ak sa vaše dieťa stratí. Blížia sa Vianočné a Novoročné sviatky

Rodičia musia čo najskôr kontaktovať políciu, ak sa dieťa stratí .

Pre políciu je pátranie po maloletých najvyššou prioritou. Prezradila, čo musia rodičia urobiť v prvom rade, keď sa dieťa stratí. Uvádzame  niekoľko základných odporúčaní.

Čo urobiť ako prvé

Zistite dôvod odchodu dieťaťa a skontrolujte jeho veci

Keď rodič zistí, že jeho dieťa nie je načas doma , musí skontrolovať byt, aké veci chýbajú a či sú jeho obľúbené veci a predmety doma. Policajný zbor odporúča skontrolovať možný nájdený odkaz  od dieťaťa, jeho doklady, oblečenie a ďalšie veci. V závislosti od toho, aké veci si dieťa vzalo so sebou, možno predpokladať, či dieťa vopred naplánovalo svoj odchod.

Pozrite sa na známych

Je dôležité, aby rodičia poznali najbližší sociálny kruh svojho dieťaťa až po telefónne číslo svojich priateľov. Ak sa dieťa stratí, je potrebné čo najskôr kontaktovať priateľov a rodičov dieťaťa. Môžu mať potrebné informácie o ďalších cieľoch nezvestnej osoby.

Okamžite kontaktujte políciu

Čím dlhšie rodičia odkladajú kontaktovanie polície, tým viac ohrozujú svojho syna alebo dcéru, poprípade dieťa prevzaté do opatery . Polícia upozorňuje, že neprijatie opatrení na pátranie po dieťati a predčasné nahlásenie sa ministerstvu vnútra môže rodičom hroziť administratívnou zodpovednosťou. Neprítomnosť buď krátkodobú alebo dlhodobú , môžete nahlásiť polícii buď telefonicky, alebo osobne kontaktovaním najbližšieho oddelenia.

Napíšte písomnú žiadosť

Po kontaktovaní polície musia rodičia napísať písomné vyhlásenie o dieťati . Rodičia musia tiež napísať žiadosť o povolenie médií na zverejnenie fotografií a osobných údajov nezvestného dieťaťa. Pri príprave dokumentov je potrebné vopred poskytnúť fotografiu dieťaťa a podrobnosti o jeho doklade totožnosti.

Informácie nie je možné zatajovať

Rodičia by nemali zadržiavať , alebo tajiť žiadne informácie. Akékoľvek informácie môžu pomôcť pri pátraní po nezvestnej osobe. Najmä by ste nemali skrývať informácie o predchádzajúcich konfliktoch medzi rodičmi a ich dieťaťom, alebo konflikty v škole , poprípade v mieste bydliska .

Môžete sa pokúsiť sledovať dieťa

Polícia odporúča používať rôzne aplikácie pre smartfóny, ktoré budú sledovať polohu zariadenia dieťaťa. Môžete sa tiež pokúsiť sledovať iné elektronické zariadenia, ktoré má neplnoletá osoba. Napríklad prostredníctvom účtov Google, AppleID, Samsung a ďalších.

Dôvody odchodu dieťaťa z domu

Tínedžeri vo veku 15 alebo 16 rokov často opúšťajú domov. Dôvodom sú často konflikty s rodičmi, alebo škole, alebo šikanovanie v mieste bydliska, v škole . Aj keď odchádzate z domu sami, je potrebné začať hľadať nezvestnú osobu čo najskôr, skôr ako sa dieťaťu stane niečo zlé.

Naopak, dôvodom odchodu dieťaťa z domu môže byť prílišná ochrana rodiča. Nadmerná kontrola dieťaťa mamou a otcom je častým dôvodom opustenia. Nedostatok záujmu rodičov o život ich dieťaťa môže zároveň viesť k negatívnym dôsledkom.

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28789x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie