Založ si blog

Ciele mítingov ako ich nepoznáme

Pokračuje „ zneužívanie obyvateľstva „ alebo jeho aktivizácia , v záujme svojich politických  cieľov nielen na námestiach ? . kto bude zbierať úrodu ?

Kto a ako organizuje vystúpenia obyvateľstva a prečo ?

Masové  mítingy a demonštrácie, ktoré organizujú prívrženci opozície po voľbách, podľa výsledkov ktoré  opozícia prehrala. V takomto prípade porazená strana tvrdí, že opatrenia novej vlády sú nedemokratické . Výsledkom týchto masových  protestov je buď nátlak na novú vládu  s cieľom podrývanie novej moci. Alebo diskreditácia cieľov novej vlády pred obyvateľstvom .  Cieľ je zrejmý – aby sa  prívrženci opozície opäť dostali k moci. Využívajú aj oprávnené požiadavky obyvateľstva a ich požiadavky na odstránenie nedostatkov , ale pre svoje ciele. Pred obyvateľstvom sú však zahmlené všeobecnými požiadavkami .

Protesty  prebiehajú zdanlivo proti opatreniam  za značného skandovania protikorupčných, proti porušovaniu práva,  a radikálno-demokratických hesiel. Kľúčovou v našom prípade je presadiť svoje ciele .  (tých, „ktorí sa zišli na ulici“), ktorí bojujú o moc proti tým, ktorí ju riadia alebo s ňou manipulujú. Ich ciele nie sú známe pre obyvateľstvo sú zakrývané.

Do protestov  sú zapájaní organizovane predstavitelia  „  demokracie „ a prebieha zneužívanie mládeže a obyvateľstva nespokojného so všetkým.  Dochádza k  postupnému formovaniu organizačných štruktúr opozície. Sú zapájaní bývalí skrachovaní politici taký ako Dzurinda spolu signatár humanitárneho bombardovania Juhoslávie a  spol .  a neuspokojení predstavitelia  elementov bažiacich po uznaní a moci . Ale sú tam aj takí, čo nenávidia moc, ktorá sa zakrýva heslami boja proti nedostatkom.

Najdôležitejšiu úlohu v úspechu  protestov by mala byť je jednota  opozície. Tá tu nie je a nemá konkrétny program, operuje s kozmetickými opatreniami a populistickými  heslami , pre zhromaždených . V pozadí je aj zahraničie, ktorému vadí nový program Vlády SR kde nie je miesto pre nadnárodné monopoly a ďalšie okrádanie Slovenska . Tam je hlavná pointa protestov .

Je tu ale aj nový prvok – koordinácia so zahraničím s predstaviteľmi opozície u susedov v súvislosti s problémami s vojenským konfliktom na Ukrajine a na Blízkom Východe .

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Sudca poslal atentátnika do väzby, rozhodnutie nie je právoplatné

18.05.2024 10:00, aktualizované: 14:45

Súd sprevádzali prísne opatrenia, zasadnutie bolo neverejné, novinári sa nedostali ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28785x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie