Založ si blog

Príčiny – streľby v škole , prečo došlo k masovej streľbe a ako im zabrániť

Podľa môjho názoru dôvodom výskytu streľby v na školách  je „ normalizácia násilia „  v spoločnosti , ktoré sa  môže stať  spúšťačom takýchto tragédií, aká sa stala na Filozofickej fakulte v Prahe .Takáto a jej podobné situácie sú jedinečným ukazovateľom rastu nenávisti, konfliktov a agresie na rôznych úrovniach. Ale predovšetkým táto agresia zasahuje svet mladých ľudí . Psychologicky je mládež  vekom v „ búrke a v strese“  dospievania. Mladí stále , hľadajú svoje ja. Sú jedinečne nestabilní. Preto to, čo sa deje okolo nás, nachádza svoje zložité vyjadrenie v správaní sa a v charaktere dospievajúcich.

Medzi ďalšie dôvody útokov na školách podľa môjho názoru , patrí podnecovanie k nenávisti v televízii. Programy vysielané v televízii a propagované v iných prostriedkoch komunikácie už dlho vysielajú signály  nenávisti  voči určitým skupinám a majú  „nákazlivý účinok“. Agresivita v médiách a v PC hrách , je jedným z hlavných spúšťačov a ovplyvňuje vedomie mládeže  , detí a dospievajúcich, či si to uvedomujeme, alebo nie .  Okrem toho má vplyv aj individualitu , psychiku mladého človeka  a vznik reakcie, kde sú výsledkom  podobné tragédie . Akékoľvek nekvalifikované informácie v tlači a v televízii , „  negramotné „ vysvetľovanie príčiny a následkov je nebezpečné.

Okrem toho je úroveň dôvery alebo nedôvery v rodinu jedným z najdôležitejších momentov vo vývoji osobnosti dieťaťa od prvých dní jeho života. Nedôvera v rodinu môže viesť k neurotickým deformáciám vo vývoji osobnosti dieťaťa, žiaka, študenta , zvýšeniu úzkosti, a tým k potenciálnej agresii.

Vek medzi doznievajúcou, oneskorenou pubertou a dospelosťou , možno povedať jeho  „ adolescentná hystéria“  je odpoveďou na bezhraničnú ľahostajnosť a sociálnu nepozornosť voči životu mladého človeka. Problémom je, proces dospievania a  nie je možné vytvoriť všeobecný a presný portrét takéhoto človeka , ktorý je  schopný násilia spojeného s použitím zbrane . Môžu to byť úplne odlišné formujúce sa osobnosti  s rôznym správaním sa v kolektíve a v  spoločnosti.

„Nepriamym faktorom pri rozhodovaní mladého človeka, študenta  spáchať streľbu v škole je informačná „intoxikácia“  jeho vedomia  prostredníctvom internetu. Takýto mladí ľudia sa napríklad trieštia vo svojej osobnosti rozkladajú sa v sebe , ich skutočné sociálne kontakty sú minimalizované, čoraz viac sa pripájajú online. Tým vytvárajú skutočný problém, bariéru  ich socializácie, ktorý im bráni vo formovaní reálnych komunikačných zručností.

Vykorisťovanie aj psychické v praxi – kapitalizmus naberá na obrátkach

15.07.2024

Ako sa úsporný program dotkne Slovenska Posledné vyjadrenia z centrály Volkswagenu sú, samozrejme, nepríjemné aj pre jeho slovenské fabriky, ale do istej miery ide o manažérsku taktiku. Jej cieľom je nabudiť ľudí, aby nasadili vyššie pracovné tempo, a odradiť odborárov od tvrdohlavého vyjednávania. Vedenie slovenského Volkswagenu priznáva, že koncern prechádza ťažkým [...]

Ako boli stvorení kapitalistickí vlastníci na Slovensku ?

08.07.2024

Možno jednoducho predajom štátneho majetku ako prostriedku akumulácie kapitálu . Dnes, keď „ si pripomíname “ prvé vydania pravidiel predaja štátneho majetku, stojí za to hovoriť o tom, aký sa stal podvod. Podvod – nielenže povolil súkromné vlastníctvo, veľkých výrobných prostriedkov ale definoval aj samotný koncept „privatizácie“, ktorý [...]

Školský rok sa skončil čo ďalej ?

29.06.2024

Blog – Skončil sa ďalší školský rok Množstvo a odborná spôsobilosť absolventov slovenského vzdelávacieho systému nespĺňajú potreby trhu práce. „Slovensko bude musieť vynakladať neporovnateľne viacej financií a venovať výrazne viacej pozornosti výchove a uplatneniu sa mladých ľudí v praktickom živote tu na Slovensku“. Aký je vývoj počtu [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 34103x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu

Kategórie