Založ si blog

Príčiny – streľby v škole , prečo došlo k masovej streľbe a ako im zabrániť

Podľa môjho názoru dôvodom výskytu streľby v na školách  je „ normalizácia násilia „  v spoločnosti , ktoré sa  môže stať  spúšťačom takýchto tragédií, aká sa stala na Filozofickej fakulte v Prahe .Takáto a jej podobné situácie sú jedinečným ukazovateľom rastu nenávisti, konfliktov a agresie na rôznych úrovniach. Ale predovšetkým táto agresia zasahuje svet mladých ľudí . Psychologicky je mládež  vekom v „ búrke a v strese“  dospievania. Mladí stále , hľadajú svoje ja. Sú jedinečne nestabilní. Preto to, čo sa deje okolo nás, nachádza svoje zložité vyjadrenie v správaní sa a v charaktere dospievajúcich.

Medzi ďalšie dôvody útokov na školách podľa môjho názoru , patrí podnecovanie k nenávisti v televízii. Programy vysielané v televízii a propagované v iných prostriedkoch komunikácie už dlho vysielajú signály  nenávisti  voči určitým skupinám a majú  „nákazlivý účinok“. Agresivita v médiách a v PC hrách , je jedným z hlavných spúšťačov a ovplyvňuje vedomie mládeže  , detí a dospievajúcich, či si to uvedomujeme, alebo nie .  Okrem toho má vplyv aj individualitu , psychiku mladého človeka  a vznik reakcie, kde sú výsledkom  podobné tragédie . Akékoľvek nekvalifikované informácie v tlači a v televízii , „  negramotné „ vysvetľovanie príčiny a následkov je nebezpečné.

Okrem toho je úroveň dôvery alebo nedôvery v rodinu jedným z najdôležitejších momentov vo vývoji osobnosti dieťaťa od prvých dní jeho života. Nedôvera v rodinu môže viesť k neurotickým deformáciám vo vývoji osobnosti dieťaťa, žiaka, študenta , zvýšeniu úzkosti, a tým k potenciálnej agresii.

Vek medzi doznievajúcou, oneskorenou pubertou a dospelosťou , možno povedať jeho  „ adolescentná hystéria“  je odpoveďou na bezhraničnú ľahostajnosť a sociálnu nepozornosť voči životu mladého človeka. Problémom je, proces dospievania a  nie je možné vytvoriť všeobecný a presný portrét takéhoto človeka , ktorý je  schopný násilia spojeného s použitím zbrane . Môžu to byť úplne odlišné formujúce sa osobnosti  s rôznym správaním sa v kolektíve a v  spoločnosti.

„Nepriamym faktorom pri rozhodovaní mladého človeka, študenta  spáchať streľbu v škole je informačná „intoxikácia“  jeho vedomia  prostredníctvom internetu. Takýto mladí ľudia sa napríklad trieštia vo svojej osobnosti rozkladajú sa v sebe , ich skutočné sociálne kontakty sú minimalizované, čoraz viac sa pripájajú online. Tým vytvárajú skutočný problém, bariéru  ich socializácie, ktorý im bráni vo formovaní reálnych komunikačných zručností.

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

gangy, švédsko

Na podujatie švédskej Ľavicovej strany vtrhli útočníci, hlásia troch zranených

24.04.2024 23:24

Večerné podujatie v Štokholme malo byť o rastúcom fašizme vo Švédsku.

bombic

Británia rozhodla o vydaní extrémistu Bombica na Slovensko. Odkázal, že nikam nejde

24.04.2024 22:40

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, môže sa proti nemu odvolať.

ATACMS, vojna na Ukrajine

Kyjev už nasadil strely dlhého doletu ATACMS. Američania ich dodali tajne

24.04.2024 20:54

Zbrane prišli na Ukrajinu tento mesiac, oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí.

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28427x
Priemerná čítanosť článkov: 1354x

Autor blogu

Kategórie