Založ si blog

Kto sa to znova derie k moci ?

V  takejto dlhodobej krízovej situácii v spoločnosti  v akej sa nachádzame by sa každá adekvátna  politická strana  mala postarať o čo najväčšie zjednotenie sociálnych síl, zmiernenie vnútorných nezhôd a smerovanie k  riešeniu akútnych úloh podľa programu strany . To je podľa programu sociálno ekonomického rozvoja Slovenska .

S nasledovných dôvodov  :

  • dlhodobá  ekonomická kríza nevyhnutne vedie k napätiu  medzi obyvateľstvom k , sklamaniu z politiky vládnucich  strán  a rastu negatívnych nálad.  Hrubá zahraničná zadĺženosť Slovenska v roku 2023 je  114 458, 3 mil euro [1]
  • z hľadiska vedenia ľavicovo orientovaných politických strán , je veľmi dôležité odstrániť príčiny, ktoré môžu viesť k rozdrobenosti a destabilizácii boja za voličov a ku konfrontácii. (Kandidátky pre septembrové predčasné voľby 2023 na Slovensku predložilo 24 politických strán, ktoré na prekročenie brány parlamentu potrebujú získať 5-percentnú podporu voličov, a jedna koalícia, ktorá musí prekročiť 7-percentnú hranicu. O zvolenie sa bude uchádzať 2 728 kandidátov politických subjektov. K 20. júnu 2023 pôsobilo podľa registra na Slovensku 58 politických strán a hnutí, ktoré pred týmto dátumom nezanikli a neboli v likvidácii.[2]) .
  • Namiesto spoliehania sa na tvorivú energiu  priaznivcov socialistického riešenia  a vlasteneckého obrodenia Slovenska,  od bábkohercov , ku ktorému politické strany  a ďalší členovia ľavicovo-vlasteneckej smerovania  pravidelne vyzývajú –  sa práve teraz pred našimi očami pravica spúšťa  novú represívnu informačnú dezorientačnú kampaň samozrejme za pomoci pravicových médií  , domácich a zahraničných finančníkov  
  • Taktiež je momentálne na Slovensku problém s informačnými dezinformáciami ohľadom smerovania Slovenska a neexistujúceho programu rozvoja ekonomiky, jeho obrovskej zadĺženosti a krízy vo vzdelávaní a výchove  mladej generácie . ( To chýba aj v programoch a vyhláseniach politických strán a hnutí )
  • Vzdelanie a humánna výchova bolo zámerne zničené, „ aby sa zabezpečilo „ , že budúce generácie budú pologramotné, polosčítané a nebudú si klásť nezodpovedateľné otázky.
  • Zdravotná starostlivosť bola tiež zlikvidovaná . Vládam na Slovensku  po zvrhnutí socializmu  sa podarilo destabilizovať zdravotnícky systém , čo má nedozierne následky na zdravý životný spôsob obyvateľstva .
  • Státisíce  ľudí, po likvidácii predošlého systému , ktorí si kúpili po kapitalistickej  privatizácii  predražené domy a byty , sa stanú otrokmi bez peňazí. Budú navždy odsúdení na splácanie doživotných hypoték, spotrebných pôžičiek a narastajúcich dlhov na kreditných kartách, pričom sa ocitnú v neustálom boji s infláciou – v boji, ktorý nikdy nemôžu vyhrať.

Kto sa to znova derie k moci ? Kto vyvíja tlak na obyvateľstvo a opozíciu v predvečer volieb a kto za tým stojí ? Kto  prevezme kontrolu nad spoločnosťou ? Viacej otázok ako odpovedí a východísk z krízy

V tomto predvolebnom guláši nesplniteľných sľubov a klamstiev , ohovárania vynikajú také politické strany a politický  odpad , kde sa prezentuje háveď vyliezajúca z dier s vedomím, že sa na ich odporné činy zabudlo . Ako napríklad niekdajšia vládna garnitúra, nebudeme všetkých spomínať nezaslúžia si to aby ich mená si niekto pamätal.  , M. Dzurinda s politickou účasťou na bombardovaní  Juhoslávie . Daniel Lipšic, ktorého činnosť  vo väzbe na právny systém zákonite spôsobuje nedôveru , nastoľuje mnohé otázniky a hlavne, vyvoláva podozrenia, podľa zásady – „„Sila vládne právu“,   exminister financií Ivan Mikloš, Igor Matovič, Sulík, Galko, Boris Kolár, Ivan Korčok a radšej nemenovaní ministri obrany a vnútra.  Vládni plagiátori a polovzdelanci si nevedia napísať ani len ročníkovú prácu, alebo diplomovku, ale to, čo sa im hodí, ochotne a aktívne zneužívajú vo svoj prospech .

Ústavní činitelia nielenže neplnia svoje volebné sľuby, ale i hrubým spôsobom zavádzajú, klamú a podvádzajú verejnosť, a to od samotného vzniku Slovenska. K tomu využívajú informačné systémy , ktoré sú na hranici zo zákonom.

Vystupujú,, nastupujú,  prestupujú, z politických strán a podivných hnutí do iných a už vôbec neprekvapujú , že  vstupovali bez prijatia, do inej strany alebo zakladali novú stranu, zafarbujú sa a prefarbujú , že „ pôvodnú farbu ani nevidno“ . Ona ich tá  farebná dúha nezachráni , ako maskovacia sieť na zbraniach smrti , od podvodov ktorých sa napáchali . Na ich cestovanie odchody a príchody ,  prestupovanie majú svoje ambiciózne dôvody pred západnými mecenášmi.

 –  Prvým je ich osobná nespokojnosť v „ kukučkinom hniezde“   s tým, ako sa ich strana vyvíja, že neplní ich ciele v okrádaní obyvateľstva  za účelom bohatej koristi

–   Druhým, že vraj „ nechcú niesť ďalej  zodpovednosť za tento vývoj „ ktorí spískali , inak povedané majú strach že sa   im na podvody  príde. A ak príde,  kto im zabezpečí  a za aké financie beztrestnosť . 

„Dnes, po dlhej dobe a viacerých voľbách, sa im zdá, „  že ich  ambície zostali  nenaplnené.  Práve preto sú v  poslednom čase  opakovane medializované informácie o vnútorných sporoch, možných zmenách a výmenách vo vedeniach politických strán , kde sa objavujú aj špekulácie v súvislosti s ich menami “ . O čom píšu alebo nepíšu  pravicové média, ktoré neinformujú ale odvádzajú národ od podstaty problémov.

„Nie je osudným trieštením ? , že vznikajú nové strany ?, alebo pretrvávajú staré s populistickými heslami „ Za mňa a za národ ?  ; fatálnym roztrieštením je to, že  máme aj staré strany a staré straníctvo, staré záujmy ale s novým členským preukazom a kreditnou kartou s novým ľudáckym  heslom  –  „ Urobíme poriadok !  .

Veľký český spisovateľ  Karel Čapek , v roku 1925 [3] vo svojom článku o demokracii, tvrdil : „ Každá strana vyhlasuje, že hovorí v mene národa v mene jeho  blahobytu ; bohužiaľ má pravdu; hovorí v mene svojom a o súkmeňovcoch  „ svojho národa, lebo ak máme nespočetné množstvo strán a straníčiek ,máme veľké množstvo „  rôznych národných záujmových skupín  „ , z ktorých každý hovorí pre nás nepochopiteľnou  inou rečou a ktoré sa dohodujú iba so svojimi zástupcami priateľmi z mokrej štvrte. Tomu sa hovorí demokratický buržoázny systém . Parlament SR žiaľ nie je zložený zo zodpovedných ľudí , je zložený z veľkého počtu záujmových skupín konkurujúcich strán a hnutí.

Oni už ani vlastne nemajú mená,  hneď po zvolení sú a budú zaviate históriou  ale  ich negatívne činy nebudú zabudnuté nikdy . Bývalí poslanci a ministri  na  Slovensku napáchali veľa škody. Svojím konaním  poškodili a naďalej poškodzujú  záujmy Slovenskej republiky a jej občanov. Slovenský národ je im cudzí len nakradnuté majetky sú im vlastné.  Ich mŕtvolné úsmevy nad získaným  bohatstvom  a ich nekalé konanie  neujde pred spravodlivosťou .

Tento politických odpad neprejde ani čističkou,  vybudovanou ešte za socializmu v akcii „ Z „  , aby tých myšlienkovo obmedzených starých pomalých  odstránila. Tých ktorí  sa s  kúpenými vysvedčeniami, pretláčajú z tunela ,  za pomoci  politických zákerností a podvodov – títo  môžu Slovensko len úplne potopiť .

Doplácame my všetci na nekvalifikované rozhodnutia  vlády a poslancov, primitívnym konaním a bez kultúrnosťou a ich nominantov  na úradoch s nízkou kvalifikáciu na tých ktorí bez skúseností a praxe „ vzdelávajú a liečia“ .  Dalo ešte dlho rozoberať podvody, klamstvá a nesplnené sľuby v sociálnej oblasti, starostlivosti o občana, podpore mladých rodín a dôchodcov.

Netreba však všetkých hádzať do jedného vreca spolu s čestnými a poctivými učiteľmi, lekármi robotníkmi poľnohospodármi. Je však nutné odstrániť systém, ktorý podvodníkov plodí a dovoľuje im parazitovať na nás ostatných.

Nie likvidácii  slovenského  priemyslu , okrádaniu o posledné finančné rezervy  vlastného obyvateľstva, nie – centralizácii moci za použitia všetkých  represívnych a informačných prostriedkov.

Nie je to vôbec ľahké  ísť proti nadnárodným monopolom , a ich predstaviteľom u nás doma  tak,  aby sme zabránili  ochudobňovaniu  národa .

Naše pravicové „ politické vládne  služobníctvo,  ktoré plní objednávky za všimné v podobe odhodenej nedohryzenej kosti „ pod stôl a nad ním  blahobytu „ pre zahraničných vlastníkov . Toto zradné služobníctvo môže veľmi ľahko prísť o svoje postavenie .

Sme si vedomí , že to bude len za predpokladu, že ich nebudeme voliť a nielen voliť . Treba im zabrániť dostať sa k riadeniu v obciach, mestách, okresoch a krajoch či už v štátnej správe, v samospráve v  represívnych zložkách a vo výrobných podnikoch priemyslu, poľnohospodárstva, potravinárstva  a službách.

Voľby predstaviteľov  zdravej mladej generácie odborne a politicky , sociálne ľavicovo orientovanej  je našou cestou znárodnenia bohatstva Slovenska v prospech pracujúcich a mládeže, vytvárania podnikov zo zmiešaným vlastníctvom a ľudovej kontroly hospodárenia  svojimi pracujúcimi. Tými ktorí vytvárajú hodnoty, tí si najviac zaslúžia spravodlivého odmeňovania svojho podielu na vytvorenom národnom dôchodku.

Betuš Ľubomír

Zdroje :

[1] Zahraničná zadlženosť podľa metodiky BPM6 – Národná banka Slovenska 2023

[2[]Register politických strán a politických hnutí : Abecedný zoznam – aktuálny [online]. Bratislava: Ministerstvo vnútra SR, [cit. 2023-05-20]. Dostupné online.

[3]K. Čapek O demokracii, novinách a českých podmienkach 1925.  – V Čapkových politických esejach nájdeme kritické analýzy českej malosti, provincionalizmu, kritiku zlého fungovania súdnictva, degenerovanej politickej kultúry a intríg politických strán. Vydavateľstvo Akademia – ISBN

978-80-200-1124-4, počet strán 225 , Dátum vydania 19.09.2003

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28793x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie