Založ si blog

Čo na mítingov dneška nepočujete

Akékoľvek vonkajšie zasahovanie alebo provokáciu zameranú na vyvolanie nepokojov na Slovensku je nielen zrada  ale trestný čin, je to aj agresia .Všetci pamätáme a musíme pamätať na ponaučenia z roku 1989 – chceli sme slobodu , lebo len slobodní ľudia, ktorí chápu svoju zodpovednosť  voči súčasným a budúcim generáciám, sú jediným zdrojom moci, suverénnou mocou, ktorá je povolaná slúžiť všetkým ľuďom, celému národu .

Neslúžiť  niejakej  súkromnej, nadnárodnej  triede, zbohatlíkov, a už vôbec nie zahraničným,  t.j. cudzím  záujmom tak ako to organizuje Progresívne Slovensko spolu s Lipšicom  chodí žalovať do skrachovaného Bruselu, ( ako ho charakterizoval Orbán nedávno  ), lebo nič iné nedokáže.

Postaviť sa otvorene a navrhnúť konštruktívne riešenia v prospech národa .  na to sú neschpní ako absolventi z pomocnej triedy – bez praxe.

Mimochodom Informácia, že Daniel Lipšic, ktorý bol odsúdený za prečin usmrtenia chodca na priechode v prekročenej rýchlosti, pracuje na jednom  z najvyšších postov v justícii, verejnosť vyvádza z miery. Bolo by to po prvýkrát v dejinách SR, kedy by post najvyššieho predstaviteľa prokuratúry obsadila osoba, ktorý je aktuálne morálne nepotrestaný alebo len mierne  ? .

Naším cieľom , poctivého  občana , je spravodlivosť  a nie boj za teplé miesta a nehorázne zisky z podvodov. Znamená to predovšetkým aby predstaviteľ  parlamentu a ľudia vo Vláde, vo verejnej správe  bojovali hlavne za dôstojné životné podmienky, moderné kultúrne, zdravotné a športové zariadenia vo všetkých regiónoch Slovenska .  To znamená aby obyvateľstvo malo  kvalifikovanú, dobre platenú prácu . Aby sa cenila  spoločenská prestíž pracovníka, inžiniera, učiteľa, lekára, umelca, kultúrnej osobnosti, podnikateľa, každého svedomitého špecialistu, remeselníka.

To na mítingov nepočujete.

Aby navrhovali úlohy a opatrenia ako zdolať ekonomickú krízu – na to nemajú .  Pre nás je podstatné aby sme mali  rovnaké, široké príležitosti na vzdelávanie, štart do života a sebarealizáciu pre mladých ľudí.

To na mítingov nepočujete.

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28786x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie