Založ si blog

Mierový svet je vytvorený a udržiavaný výlučne ľudským rozhodovaním.

Ako je to možné že ľudia podporujú a my  niektorí ,pod tlakom médií a propagandy stále volíme politikov, ktorí podporujú  politiku –  súhlasom posielania zbraní do krajín, ktoré vojnu vedú. Obhajujú krajiny, ktoré ju spozorujú v záujme zisku krvavých peňazí . Ktoré  vedú vojnu proti  štátom v mene svojich klientov .

Vieme, že spravidla sa medzi nimi vyberajú najnásilnejší, nemorálni a predovšetkým najväčší klamári (Tolstoj).

Vedecké výsledky historického, sociologického a psychologického výskumu, ktorý sa začal po minulých svetových vojnách, ozbrojených konfliktoch sa už mali dostať do všetkých bytoch v našom štáte do všetkých rodinných domov, do škôl a na pracoviská. Medzi umelcov, ktorí žiaľ podliehajú tiež záujmom moci peňazí. V dôsledku toho vieme, že vojny podnecujú, podporujú  a vedú výlučne mocou posadnutí vládcovia všetkých druhov, pretože ide o dobrý obchod.

Svet bez násilia, bez zbraní a vojen sa môže uskutočniť iba prostredníctvom rozhodnutia ľudí, prostredníctvom spôsobu myslenia a konania, ktorý je orientovaný na ideál mieru a spravodlivosti. A k tomuto zníženiu násilia musí dôjsť dnes. Z tohto dôvodu musíme vyberať ľudí pred voľbami, ktorí sú proti vojne vedenej s cieľom okrádania a zabíjania .

Ak z pochopiteľných dôvodov  politik  nekomunikuje  s ľuďmi, ktorí si neželajú nič iné, len žiť v mieri a slobode, potom na strane druhej zodpovední občania tohto ľudu musia hovoriť odvážne, smelo a podľa možnosti jednotne.

Takže – ako si  udržíme mier ? Chceme čakať, kým sa stane nemysliteľné a veľká časť ľudstva bude vyhladená? Alebo budeme dnes čeliť rastúcemu fašizmu rozhodne a spojenými silami?

„NIE!“ všetkému šialenstvu, akým je vojna. Nie politikom, v Európe a na Slovensku čo v záujme moci posielajú zbrane do oblastí s vojnovými konfliktami .

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Sudca poslal atentátnika do väzby, rozhodnutie nie je právoplatné

18.05.2024 10:00, aktualizované: 14:45

Súd sprevádzali prísne opatrenia, zasadnutie bolo neverejné, novinári sa nedostali ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28784x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie