Založ si blog

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

Že treba podporiť  Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ?

Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri:

„ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné rokovať s pomocou medzinárodných mocností. Slovo „vyjednávanie“ je odvážne. Keď vidíte, že zlyhávate, že veci nie sú v poriadku, musíte mať odvahu rokovať. Hanba vám, ale koľkými úmrtiami to skončí? Viesť rokovania včas a hľadať nejakú krajinu, ktorá bude pôsobiť ako sprostredkovateľ. „

Nedávne vyhlásenia našej opozície na základe západných  lídrov o vojne na Ukrajine vyvolávajú dojem schizofrénie. Čo je na súčasnej situácii zvláštne, je skutočnosť, že nezodpovedné vyhlásenia robia politickí lídri, ktorí sú organizátormi mítingov  zatiaľ čo aspoň niektoré hlasy v parlamente sa snažia privolať „tých, protestujúcich  „, späť k rozumu.

Kapitulácia vedomia a zdravého rozumu u niektorých opozičných politikov tak ako niekedy u Dzurindu, počas vojny v Juhoslávii  Miklóša, Kisku,  a iných nemenovaných  a teraz u predstaviteľov  Progresívneho Slovenska

vedie k nasledovnej myšlienke :

„Prázdne osobnosti, naplnené pocitom správnosti svojej nevedomosti, majú túžbu presadzovať túto správnosť svojou tvrdohlavosťou. ..“

“ Týchto ľudí ( všimnite si dobre ako sa správajú na tlačovkách )  – o všetkom a o ničom “ sa zmocňuje silná túžba presadiť svoju spravodlivosť a moc vo svojom okolí . A nezáleží na tom, čo si o tom myslí okolitý svet. Že existujú aj iné názory o ktorých naše oficiálne média mlčia.

Takto sa otvárajú dvere násilia. V zásade je to veľmi podobné správaniu charakteristickému pre celý živočíšny svet.

Za posledných pár rokov sme všetci videli znova a znova: to, čo sa zdalo nemožné, zastarané, šialené alebo smiešne, ožilo pred našimi očami, získavalo  moc a začalo prísne diktovať svoju vôľu.

Teraz je to o veľmi nepochopiteľné  – pošlime zbrane a peniaze na zbrane  a bude mier . Kúpme nové zbrane a bude pokoj .

Nebolo by to šialenstvo a absurdita, keby sme vedeli, že verejná výzva na mier alebo protivojnové  akcie vyzvú odpor opozície ?, Že sme prisluhovači ruskej  alebo inej agresie ?  

Ďalší efekt, ktorý nastal na Slovensku : zmena úlohy  médií a kultúry. Prestali byť základom myšlienok o svete a hodnotách, stali sa z väčšej časti dizajnom, vonkajšou výzdobou, škrupinou. Miesto kultúry zaujala,   ich ideológia  „ neomylných „ ideológia, ako  krátka a zjednodušená expozícia niektorých myšlienok a princípov, určená pre najnáročnejších masových užívateľov. A užívateľ  začal byť  ( našťastie nie všetci )  s týmto stavom celkom spokojný.

Neprofesionálne nekvalifikované komentáre v televízii len preto aby niekomu vyhoveli politicky a sponzorsky priviedli média  do súčasnej krízy Komerčné televízie asi nič nepochopili. Nemožno všetko merať peniazmi. Kvalita upadla a už viac ako 60 % divákov sleduje alternatívne médiá.

V televízii sa zvýšilo množstvo negatívnych informácií v správach a sociálno-politických programoch. Chýbajú objektívne pravdivé analýzy spoločenského života, ekonomiky a pozitívne skúsenosti a poznatky zo života ľudí. Je to odrazom povrchnej  personálnej práce a kvality redakčných kolektívov.

Napríklad :

Televízne diskusie sú bežným žánrom televíznych programov založených na výmene názorov na nejaký aktuálny problém v spoločnosti alebo kontroverznú otázku. Predmet diskusie v našej televízii nespĺňa nasledovné požiadavky :

– niekoľko uhlov pohľadu a niekoľko možností možného riešenia problému; 

   v súčasnosti letí pro americký , ktorý ako vieme nie je vždy objektívny

– blízkosť témy k publiku do takej miery, že sa môžu cítiť ako arbitri; sa neuplatňuje

– relevantnosť a spoločenský význam tém je náhodilý  väčšinou odtrhnutý od   reálneho života

Záverom :

Opozícia by si mala uvedomiť, že : „ aká propaganda je zakázaná medzinárodným právom a čo sa považuje za prijateľné, prečo sú dezinformácie nebezpečné o konflikte.

 To, čo vidíme v tejto vojne, na Ukrajine je manipulácia s informáciami alebo odopieranie prístupu k nim. To sa nikdy predtým nestalo.

Je dôležité mať otvorené, bezplatné zdroje informácií a dať ľuďom možnosť kontrolovať údaje a klásť otázky .To opozícia žiaľ nepraktizuje svojimi  jednostrannými postojmi .

Určite musíme  dodržiavať normy ľudských práv. A nie je to o podpore Ukrajiny proti Rusku alebo podpore Ruska proti Ukrajine. Ide o uplatňovanie všeobecných noriem v oblasti ľudských práv. Ak by politické strany a hnutia na Slovensku  uplatňovali tieto štandardy ľudských práv a dodržiavali humanitárne princípy, zabránili by dezinformáciám z Ruska alebo od Ukrajincov.

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

Mierový svet je vytvorený a udržiavaný výlučne ľudským rozhodovaním.

05.03.2024

Ako je to možné že ľudia podporujú a my niektorí ,pod tlakom médií a propagandy stále volíme politikov, ktorí podporujú politiku – súhlasom posielania zbraní do krajín, ktoré vojnu vedú. Obhajujú krajiny, ktoré ju spozorujú v záujme zisku krvavých peňazí . Ktoré vedú vojnu proti štátom v mene svojich klientov . Vieme, [...]

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28792x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu

Kategórie