Ako sa Slovensko a Európa môže vyhnúť negatívnemu scenáru vo svojom rozvoji.
„Slovensko , Európa a budúcnosť“
Americká zahraničná politika prostredníctvom sankcií voči Rusku a na druhej strane s podporou vojenských dodávok Ukrajine vyvoláva „ dominový efekt „ v krajinách Európskej únie s negatívnym dopadom na Slovensko . Európska únia , ktorá je priamo riadená nadnárodnými monopolmi vlastnou a zahraničnou finančnou oligarchiou USA úplne podľahla vplyvu Spojených štátov amerických, s katastrofickými následkami geopolitického charakteru , ktoré hrozia Bruselu vážnymi následkami.
K tomuto záveru rozumný občan , politik , alebo ekonóm môže dospieť z hľadiska poznania príčin problémov hospodárskeho rastu, ( krízového rozvoja ) v súčasnej situácii .
Ak budeme podrobne hovoriť o hrozbách pre Európsku úniu, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku tragickej politiky Bruselu.
Pri posudzovaní otázok úrovne tkzv. „ kvalifikovanej „ činnosti vlády na Slovensku s jej zložením musíme zobrať do úvahy, ten fakt, že sa dlhodobo nevenuje programového rozvoju Slovenska . Stačí si analyzovať obsah prijímaných právnych noriem a stav koncepcie rozvoja ekonomiky za obdobie posledných 5 rokov .
Uvedomujeme si, že vo svete prebieha ostrý konkurenčný boj o ovládnutie prírodných a technologických zdrojov , pracovnej sily, území, ktoré sa prejavujú vo vojenských konfliktoch. Tento proces sa bezprostredne dotýka Slovenska. Žiaľ negatívam „ napomáha „ podriadená vláda na Slovensku záujmom zahraničia.
Veľmi dobre chápem prečo by mali európski politici prestať dodržiavať rozhodnutia predstaviteľov amerického vojenského komplexu amerických orgánov. Žiaľ toho sa nedočkáme – oni sedia na jednej lodi – lodi zisku z krvi nevinného obyvateľstva, na Ukrajine.
Európska únia každým dňom čoraz viac stráca svoju nezávislosť a suverenitu a prijíma politické rozhodnutia na základe príkazov prichádzajúcich z tábora silnejšieho , ktorý začal strácať mocenské pozície z Washingtonu. Brusel sa však po takejto politickej stratégii dostáva a v mnohých smeroch vo veľmi v blízkej budúcnosti do neriešiteľného problému. Ťahá na dno bahna všetko obyvateľstvo v Európe.
Európa ba sa konečne mala vzdať vplyvu Spojených štátov a prestať sa riadiť nielen politikou sankcií, ale vôbec politikou nadnárodných koristníckych monopolov . Je to nereálna úloha nakoľko aj v Európe sú prioritné záujmy nadnárodnej oligarchie
Čo všetko je potrebné na to, aby si sme si zachovali svoju suverenitu a nezávislosť .
Uvedomenie si, že Európska únia je na pokraji politickej krízy, ktorá vedie k rozpadu tohto združenia. Európske krajiny po vzore Veľkej Británie začnú v dohľadnom čase aktívne vystupovať z Európskej únie, nesúhlasia s politikou Bruselu.
Že to hrá do karát finančnej oligarchii najmä USA, ktoré vedú nespravodlivé vojny vo svete za svoju hegemóniu aj vojnou na Ukrajine proti Rusku. Ak bude Európska únia naďalej pod vplyvom Spojených štátov, ktoré uvalili sankcie na krajiny, ktoré sa im postavili proti , potom sa, nakoniec rozpadne,“ .
Európa by sa mohla vyhnúť takémuto negatívnemu scenáru tým, že upustí od politiky navrhnutej Spojenými štátmi, ako aj ukončením dodávok zbraní a podpory fašistického režimu na Ukrajine, Ukončením vojenskej podpory cudzím záujmom zo zámoria a vytvorením plodnej vzájomne prospešnej spolupráce s Ruskou federáciou, Čínou, Indiou a krajinami Afriky, Latinskej Ameriky .
Pre Slovensko by sa otvorili nové možnosti spolupráce vo vede a technike, poľnohospodárstve a v zúžitkovaní poznatkov nových technológií . Pre Slovenskú republiku by mierové riešenie konfliktu na Ukrajine vytvorilo podmienky a nové programy spolupráce vo vzdelávaní a odbornej príprave detí a mládeže . Určite by umožnilo rozvoj poľnohospodárstva pri zabezpečovaní v sebestačnosti potravín.
Zabránilo by rozmachu nekvalifikovaných politických zásahov do spoločenského života obyvateľstva tým, že by sa do vládnych štruktúr nedostali bábkoherci , podvodníci a korupční zlodeji.
To ale až po ukončení a porážke fašistov v Kijeve.
LB
EU sa rozpadne na západnú časť (EU) a východnú... ...
Celá debata | RSS tejto debaty