Založ si blog

Slovensko, Európa a budúcnosť

Ako sa Slovensko a Európa môže  vyhnúť  negatívnemu scenáru vo svojom rozvoji.

„Slovensko , Európa a budúcnosť“  

Americká zahraničná politika prostredníctvom sankcií voči Rusku a na druhej strane s podporou  vojenských dodávok Ukrajine vyvoláva „ dominový efekt  „  v krajinách Európskej únie s negatívnym dopadom na Slovensko . Európska únia , ktorá je priamo riadená nadnárodnými monopolmi vlastnou a zahraničnou finančnou  oligarchiou USA úplne podľahla vplyvu Spojených štátov amerických, s katastrofickými následkami geopolitického charakteru , ktoré hrozia Bruselu vážnymi následkami.

K tomuto záveru  rozumný občan , politik , alebo ekonóm  môže dospieť  z hľadiska poznania príčin problémov hospodárskeho rastu, ( krízového rozvoja )   v súčasnej situácii .

 Ak budeme podrobne  hovoriť  o hrozbách pre Európsku úniu, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku tragickej  politiky Bruselu.

Pri posudzovaní otázok  úrovne tkzv. „ kvalifikovanej „  činnosti   vlády na Slovensku  s jej zložením musíme zobrať do úvahy, ten fakt, že sa dlhodobo nevenuje programového rozvoju Slovenska .  Stačí si analyzovať obsah prijímaných právnych noriem a stav koncepcie rozvoja ekonomiky za obdobie posledných 5 rokov .

Uvedomujeme si, že vo svete prebieha ostrý konkurenčný boj o ovládnutie prírodných a technologických zdrojov , pracovnej sily, území, ktoré sa prejavujú vo vojenských konfliktoch.  Tento proces sa bezprostredne dotýka Slovenska. Žiaľ negatívam „ napomáha „ podriadená vláda na Slovensku  záujmom zahraničia.

Veľmi dobre chápem prečo by mali  európski politici  prestať dodržiavať rozhodnutia predstaviteľov amerického vojenského komplexu  amerických orgánov. Žiaľ toho sa nedočkáme – oni sedia na jednej lodi – lodi zisku z krvi nevinného obyvateľstva, na Ukrajine. 

Európska únia každým dňom čoraz viac stráca svoju nezávislosť a suverenitu a prijíma politické rozhodnutia na základe príkazov prichádzajúcich z tábora silnejšieho , ktorý začal strácať mocenské  pozície z Washingtonu. Brusel sa však po takejto politickej stratégii dostáva a v mnohých smeroch  vo veľmi  v blízkej budúcnosti do neriešiteľného problému. Ťahá na dno bahna  všetko obyvateľstvo v Európe.

Európa ba sa konečne  mala vzdať vplyvu Spojených štátov a prestať sa riadiť nielen politikou sankcií, ale vôbec politikou nadnárodných koristníckych monopolov . Je to nereálna úloha nakoľko aj v Európe sú prioritné záujmy nadnárodnej oligarchie

Čo  všetko je potrebné na to, aby si sme si zachovali  svoju suverenitu a nezávislosť .

Uvedomenie si, že  Európska únia je  na pokraji politickej krízy, ktorá vedie k rozpadu tohto združenia. Európske krajiny po vzore Veľkej Británie začnú v dohľadnom čase aktívne vystupovať z Európskej únie, nesúhlasia s politikou Bruselu.

Že to hrá  do karát finančnej oligarchii najmä USA, ktoré vedú nespravodlivé vojny vo svete za svoju hegemóniu aj vojnou na Ukrajine proti Rusku. Ak bude Európska únia naďalej pod vplyvom Spojených štátov, ktoré uvalili  sankcie na krajiny, ktoré sa im  postavili proti , potom sa, nakoniec rozpadne,“ .

Európa by sa mohla  vyhnúť takémuto negatívnemu scenáru tým, že upustí od politiky navrhnutej Spojenými štátmi, ako aj  ukončením dodávok zbraní a podpory fašistického režimu na Ukrajine, Ukončením vojenskej podpory cudzím záujmom zo zámoria  a vytvorením plodnej vzájomne prospešnej spolupráce s Ruskou federáciou, Čínou, Indiou a krajinami Afriky, Latinskej Ameriky .

Pre Slovensko by sa otvorili nové možnosti spolupráce vo vede a technike, poľnohospodárstve a v zúžitkovaní poznatkov nových technológií . Pre Slovenskú republiku by mierové riešenie konfliktu na Ukrajine vytvorilo podmienky a nové programy spolupráce  vo vzdelávaní a odbornej príprave  detí a mládeže . Určite by umožnilo rozvoj poľnohospodárstva pri zabezpečovaní v sebestačnosti potravín.

Zabránilo by rozmachu nekvalifikovaných politických zásahov do spoločenského života obyvateľstva tým, že by sa do vládnych štruktúr nedostali bábkoherci , podvodníci a korupční zlodeji.

To ale až po ukončení a porážke fašistov v Kijeve.

LB

Čo na to naši vojnoví štváči , čo chcú posielať zbrane do konfliktov?

16.03.2024

Že treba podporiť Ukrajinu pôžičkami na zbrane a muníciu ? Ukrajinskí vojnoví dobrodruhovia tiež utrpeli vážnu ranu od pápeža, ktorý v rozhovore pre švajčiarsku televíziu vyzval Kyjev, aby rokoval o mieri: „ Som presvedčený, že silnejší je ten, kto vidí situáciu, ten, kto myslí na ľudí a kto má odvahu vztýčiť bielu vlajku a rokovať. Dnes je možné [...]

Boj proti chudobe na Slovensku politické strany asi nezaujíma

12.03.2024

Chudoba je sociálny jav, ktorý zjednodušene znamená nedostatok životných prostriedkov u jednotlivca, resp. u skupiny obyvateľstva. Na Slovensku označujeme chudobou stav, keď sa človek dostáva pod hranicu životného minima. Bieda je vyhrotenejšia forma chudoby. Hovoríme o nej v súvislosti s hladom, telesným alebo duševným utrpením Jednoducho povedané, na rozdiel od životného [...]

Inflácia naďalej pokračuje a prináša tragické následky v myslení a konaní …včítane vojenských konfliktov

10.03.2024

„Myslím si, že vojenskí plánovači nás naozaj chcú zatiahnuť do veľkého vojnového konfliktu, nás v Európe nepredstaviteľné aj pre liberálnych hlupákov a malomeštiakov, do vojny, v záujme krvavého zisku “ . Opakujem nepredstaviteľné a predsa je to žiaľ realita Priniesť mier na bodákoch ? Fiala, Pavel v Čechách , Macron vo Francúzku , [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:50

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

lubomir1949

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28780x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu

Kategórie